Skip Navigation
 

Porady

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania do naszych lekarzy prosimy pisać na podane w zakładce "KONTAKT" adresy poczty elektronicznej.
Będziemy próbowali odpowiedzieć na wszystkie zadane nam pytania. Na najprostsze i na naj- częściej zadawane z nich, postaramy się udzielić krótkiej odpowiedzi w tym miejscu, więc proszę uważnie śledzić rozwój zakładki "PORADY". Czekamy na Państwa pytania i sugestie odnośnie pracy naszej przychodni. Nie boimy się również słów konstruktywnej krytyki, która pozwoli nam podwyższyć standard świadczonych usług i spełnić wszystkie Państwa oczekiwania.

 

Jak to jest z robakami?

Odrobaczanie zwierząt towarzyszących jest jedną z podstawowych procedur profilaktycznych. Na rynku leków weterynaryjnych dostępnych jest wiele preparatów do zwalczania pasożytów wewnętrznych, różniących się składem jakościowym i ilościowym. Umiejętne stosowanie tych leków jest warunkiem skuteczności ich działania. Ważne jest, aby odrobaczanie zwierząt było głównym elementem każdego programu profilaktycznego, a sposób jego przeprowadzania powinien być każdorazowo dobierany dla konkretnego pacjenta.

O czym muszę pamiętać, czyli kilka informacji będących swoistą mantrą dla każdego posiadacza zwierzaka

Każdy zwierzak lubi być zdrowy. Jeżeli będziesz przestrzegać zasad, o których tu piszemy na pewno mu w tym pomożesz. Zobacz, to wcale nie jest takie trudne!

Co zrobić, aby uniknąć niechcianego potomstwa u zwierząt będących pod Państwa opieką? Jaka jest najodpowiedniejsza forma antykoncepcji?

Zapewne wielu z Państwa, jako właściciele psów i kotów boryka się z problemem wydawania przez Wasze zwierzątka na świat potomstwa. Można go rozwiązać na dwa sposoby: stosując antykoncepcję hormonalną bądź poddając puplia zabiegowi sterylizacji lub kastracji. W niniejszym tekście postaramy się wyjaśnić Państwu na czym polegają owe formy antykoncepcji oraz spróbujemy pomóc w podjęciu słusznej decyzji.

Jak dbać o szczeniaka?

Jeżeli planujesz opiekę nad małym pieskiem - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego na czym polega prawidłowa opieka nad "dorastającym" czworonogiem, jakie zagrożenia mogą Was spotkać i jak ich uniknąć.

Jak podać kotu tabletkę?

...czyli prawdziwe utrapienie właścicieli kotów.
 
« powrót|drukuj